Sponzorujeme

Maturantka roku 2017

Letošní již osmý finálový večer je za námi! Slavnostní večer se uskutečnil 21. června ve 20 hodin v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou. Krásné prostory se nachází v bezprostřední blízkosti hlubockého zámku, jedné z turisticky nejatraktivnějších a nejromantičtějších památek v České republice.
Deset nejkrásnějších českých dívek, které v letošním roce úspěšně podstoupily zkoušku dospělosti, mělo v tu dobu už jiné starosti. Ve středu, těsně po skončení přípravného kempu, se každá z nich snažila co nejvíce oslovit odbornou porotu, ve které seděla za Jazykovou školu Jipka i naše zástupkyně ředitelky Lenka Vejnarová, a přesvědčit ji, že právě pro ni by měla být připravena korunka krásy.

Odbornou porotu však mohla okouzlit jen jedna maturantka! Vítězkou pro rok 2017 se stala osmnáctiletá sympatická blondýnka, Lucie Šlezingrová z Brna, která získala nejen korunku krásy, ale také poukaz na pomaturitní studium od Jazykové školy Jipka v hodnotě 23 900 Kč.

Ani ostatní dívky s prázdnou neodešly! Za druhé místo, které si vybojovala Aneta Nováková a za třetí místo, na kterém se pro letošní rok umístila Dominika Rozmajzlová si dámy odnesly skupinový kurz dle vlastní volby.

Po celý večer maturantky provázela hudební kapela YAMABAND a o zábavu se postarali se svými záludnými otázkami moderátoři z Fajn radia Ondřej Havel a Johan Mádr, které také doplnila Káťa Říhová.

Maturantka roku 2017    Maturantka roku 2017    Maturantka roku 2017   Maturantka roku 2017   


Sdružení Linka bezpečí

linka bezpeci

 

Již pátým rokem jsme se stali jedním z hrdých partnerů neziskové organizace Linky bezpečí. Linka bezpečí poskytuje pomoc dětem a mladistvým v tíživých životních situacích. Důležitou roli zastává Linka bezpečí také v oblasti poradenství rodičům a pedagogům. Státní podpora této neziskové organizace pokrývá pouze 25 % ročních výdajů, z toho důvodu je potřeba zajistit zbývající prostředky pomocí firemních partnerů a individuálních dárců.

Jsme velmi rádi, že můžeme pomoct usnadnit chod této organizace. Hlavní oblastí partnerství stále zůstává možnost bezplatného využití prostor Jazykové školy Jipka k potřebným vzdělávacím školením, seminářům a workshopům pro zaměstnance sdružení Linky bezpečí.


Maturantka roku 2016

Ve středu 22. června hostilo českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. velké finále soutěže Maturantka Roku 2016, do kterého se probojovaly nejkrásnější maturantky z celé České republiky. Všech deset finalistek ze všech koutů naší země však čekala do finále dlouhá cesta, která započala již s prvním únorovým dnem. Pro vybranou padesátku z prvního soutěžního kola byl nachystán klasický casting před odbornou porotou, ze kterého už bylo vybráno deset finalistek. Ještě před samotným červnovým finále se deset vybraných dívek účastnilo přípravného kempu v Hotelu Štekl v Hluboké nad Vltavou.

Finálový večer odstartovala svým vystoupením kapela Bez not, po kterém již přišla řada na soutěžní disciplíny. Dívky čekalo úvodní představení, dvě přehlídky a vědomostní soutěž. Celý program doplnilo vystoupení českobudějovického písničkáře Honzy Jandy. Složité rozhodování o vítězce 6. ročníku padlo i letos do rukou porotě. Jazykovou školu Jipka zastoupila v porotě generální ředitelka Mgr. Martina Nováková.

Maturantka roku 2016    Maturantka roku 2016    Maturantka roku 2016   Maturantka roku 2016    Maturantka roku 2016

Maturantkou roku 2016 se stala Jaroslava Marcelová a korunka krásy tak míří do Plzně. Druhé místo vybojovala Aneta Mitušinová a na třetím místě se umístila Kristýna Graslová. Jaroslava Marcelová si odnesla kromě korunky pro vítězku také poukaz na pomaturitní studium od Jazykové školy Jipka v hodnotě 23 900 Kč. Ani ostatní dívky však neodešly s prázdnou. Každé z nich věnovala Jipka skupinový kurz dle vlastní volby. Po vyhlášení se náměstí rozvlnilo do rytmu reggae, tečku za večerem totiž udělala kapela Pub Animals.

Maturantka roku 2016    Maturantka roku 2016   Maturantka roku 2016    Maturantka roku 2015    Maturantka roku 2016   


Centrum Dialog

Marta a VeronikaOd roku 1998 sdružuje Centrum Dialog lidi nejrůznějších kultur, vyznání, původu a věkových kategorií, kteří si přejí vytvořit spravedlivější svět. Jejich pracovníci už pomohli více než 4000 dětem z afrických zemí k adopci na dálku, a dalším stovkám z nich, zajistili v deseti školách, které za dobu svého působení na africkém kontinentu postavili, základní vzdělání. K dosažení takovýchto úspěchů je zapotřebí vzdělaných a zapálených pracovníků, a proto se rozhodlo centrum Dialog rozšířit svůj tým o dvě další posily, Martu a Veroniku.

Marta vystudovala v jižní Kalifornii, Peace and Justice Studies a pomáhala spolupracovat s rozvojovými zeměmi Jižní Ameriky. Veronika má neocenitelné zkušenosti s pomocí migrantům a Romům se lépe integrovat.

Dialog se rozhodl vyslat Veroniku a Martu do Guinei, kde je úředním jazykem francouzština. Protože i my velmi rádi podpoříme vizi Dialogu, nabídli jsme Martě a Veronice intenzivní výuku francouzštiny, samozřejmě zdarma. Věříme, že Marta a Veronika brzy zvládnou prolomení jazykové bariéry, protože již obě mluví skvěle anglicky. Zdá se to být malý krůček, ale pro tamější obyvatele a další rozvoj projektu je znalost místního jazyka klíčová.


Yourchance – realizace projektu „Začni správně“

Začni správněKurzy jazykové školy Jipka už si vyzkoušela řada dětí, kteří vyrůstají v dětských domovech po celé České republice. Na základní, či střední škole se však často stává, že děti nevěnují cizímu jazyku dostatečnou pozornost a důležitost jazykových znalostí si uvědomí až později. Velká část života přitom čeká mladé lidi až za branami dětského domova. Počátky jejich samostatného života bývají tou pravou zkouškou a rozhodně se nedá říct, že jsou tou nejlehčí. Mnohdy je tomu spíše naopak.

Touhle problematikou se zabývá i nezisková organizace Yourchance a realizuje přímou podporu mladým dospělým, kteří opouštějí dětské domovy. Nápady a odvahu organizace velmi oceňujeme a proto jsme se rozhodli přidat pomocnou ruku k projektu „Začni správně“. Dva z klientů Yourchance jsme obdarovali jazykovými kurz, díky kterým se budou moci zdokonalit v angličtině, a dosáhnout tak lepšího uplatnění na trhu práce. Věříme, že tuto šanci nepropásnou a do dospělosti vykročí tou správnou nohou. 


Srdcerváči

SrdcerváčiDalším dílkem do naší pomyslné mozaiky pomoci se stali Srdcerváči. Unikátní projekt, který díky prodeji zážitků získává peníze na růst zaměstnanosti osob se zdravotním postižením, podporuje Jazyková škola Jipka od letošního srpna. V katalogu Srdcerváčů najdete mimo jiné poukaz na jazykový kurz Jipky, jehož zakoupením můžete projekt podpořit. Odměnou vám bude nejen dobrý pocit, ale také znalosti, které si z jazykového kurzu odnesete.

Získané finanční prostředky putují už třetím rokem přímo k firmám a živnostníkům, kteří chtějí hendikepované osoby zaměstnávat, nebo již zaměstnávají. V loňském roce Srdcerváči rozdělili výtěžek ve výši téměř půl milionu korun a další činností podpořili vznik více jak 450 pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením. Jsme rádi, že můžeme Srdcerváčum pomoci i my a doufáme, že společně s vámi se nám letos podaří posunout laťku ještě výš.


Centrum narovinu (knihovna v Keni)

Sbírka anglických knih pro KeňuCentrum Narovinu již od roku 2003 pomáhá budovat komunitní centrum v Keni na ostrově Rusinga. Za dobu 12 let založili na místě školu, školku i zdravotní středisko. Bylo však potřeba udělat další velký krok ke vzdělání obyvatel ostrova. Centrum Narovinu se tedy pustilo do budování první veřejné knihovny.

V Jipce jsme se rozhodli podpořit tento projekt, a proto na pobočkách Národní, Butovice, Palmovku a Plzeň jsme svolali sbírku anglických knih. Řídili jsme se heslem: „Každá kniha může pomoci.“ Společně s našimi studenty a lektory se nám podařilo dát dohromady přes 200 anglických knih. Nejvíce kusů jsme vybrali na pobočce v Plzni. Všechny knihy odcestovaly 30. června za pomoci Centra Narovinu do 6 000 kilometrů vzdálené Keni. Děkujeme všem, kteří k nám přinesli byť jen jedinou knihu a přejeme obyvatelům Rusingy hodně úspěchů v dalším vzdělávání.


Maturantka roku 2015

Pražský P. M. bar & music club přivítal 10. června nejkrásnější maturantky z celé České republiky. Konalo se zde totiž slavnostní finále soutěže Maturantka roku 2015. Celkem 9 finalistek ze všech koutů naší země však čekala do finále dlouhá cesta. Na konci března proběhl v Praze casting, v dubnu se konalo focení a rozhovory s finalistkami. Ještě před samotným červnovým finále se pak dívky účastnily přípravného kempu na Lipně.

Finálový večer odstartovali svým koncertem kluci ze skupiny Lake Malawi lehce po deváté večerní a poté už přišla řada na soutěžní disciplíny. Dívky čekalo úvodní představení, dvě přehlídky a vědomostní soutěž. Celý program doplnilo vystoupení kouzelníka Radka Bakaláře. Rozhodování o vítězce 5. ročníku padlo i letos do rukou porotě. Jazykovou školu Jipka zastoupila v porotě generální ředitelka Mgr. Martina Nováková.

Maturantka roku 2015    Maturantka roku 2015    Maturantka roku 2015   Maturantka roku 2015    Maturantka roku 2015

Maturantkou roku 2015 se stala zaslouženě Kristýna Zevlová z Českých Budějovic, druhé místo vybojovala Iveta Strouhalová a na třetím místě se umístila Adéla Baumová. Kristýna Zevlová si odnesla kromě korunky pro vítězku také pomaturitní studium od Jazykové školy Jipka v hodnotě 23 900 Kč. Ani ostatní dívky však neodešly s prázdnou. Každé z nich věnovala Jipka skupinový kurz dle vlastní volby. Po vyhlášení měli ještě přítomní diváci dostatek času občerstvit se na baru a pobavit se s finalistkami na afterparty.

Maturantka roku 2015    Maturantka roku 2015   Maturantka roku 2015    Maturantka roku 2015    Maturantka roku 2015   


Dejme dětem šanci

Dejme dětem šanci

Již delší dobu spolupracujeme s dětskými domovy z různých koutů České republiky. Tentokrát nás oslovili zástupci Dejme dětem šanci o.p.s., další z veřejně prospěšných organizací. Jejich hlavním cílem je usnadnit dětem z dětských domovů začlenění do společnosti, poskytovat komplexní pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů a v neposlední řadě také medializovat problematiku dětí vyrůstajících v dětských domovech. Rozhodli jsme se přidat ruku k dílu a nabídli jim překlady v Jipce zdarma. Věříme, že i tato malá pomoc pomůže plnit cíle organizace Dejme dětem šanci.

V roce 2015 jsme se domluvili s organizací Dejme dětem šanci na rozšíření naší spolupráce. Aktivně jsme se zapojili do projektu "Přál(a) bych si…“ tím, co nám jde nejlépe – výukou jazyků. Úkolem celého projektu je splnit co nejvíce dětských přání, tak aby holky a kluci z dětských domovů mohli trávit volný čas opravdu smysluplně. Děti, pro které je jazykové vzdělání skutečným přáním, mohou nyní studovat na našich skupinových kurzech zdarma. 


Miss Jihočeské univerzity

Dne 25. února 2015 proběhla již třetím rokem v českobudějovickém ArtIGY volba královny krásy Jihočeské univerzity. Do poroty zasedli například rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer nebo loňská vítězka Veronika Stýskalová. Finálový večer zpestřilo vystoupení zajímavých hostů a na základě několika disciplín vybrala porota ze 7 finalistek vítězku letošního ročníku.

Miss Jihočeské univerzity pro rok 2015 se stala půvabná Nadezhda Fursova z Kazachstánu, která studuje na JČU mezinárodní obchod v kombinaci s ruštinou. Vítězka získala poukaz na kurz v hodnotě 3 100 Kč od Jazykové školy Jipka. Ke své kazaštině, ruštině a češtině tak může přidat ještě jeden jazyk. Titul první a druhé vicemiss připadl Michaele Čurillové a Lucii Lorencové. Obě si z finále odnesly poukazy Jipky za 1 500 Kč.

Miss Jihočeské univerzity však není jen soutěží krásy. Soutěž v roce 2012 vznikla jako projekt, který zajistí dostatek peněz na pomoc dětem z dětských domovů. Výtěžek ve výši 35 000 Kč z celého finálového večera tedy poputuje občanskému sdružení ŠVAGR, jenž pořádá celoročně výlety pro děti z dětských domovů z celé České republiky.

Miss Jihočeské univerzity    Miss Jihočeské univerzity    Miss Jihočeské univerzity


Dětský domov Senožaty

Jsme rádi, že po podzimním spěchu se nám podařilo i pro jarní semestr navázat spolupráci s dalším dětským domovem. DD Senožaty se sice nachází téměř 60 km od Prahy, ale Kristýna, která ze Senožat pochází, již druhým rokem studuje v Praze na vysoké škole obor všeobecná zdravotní sestra a po ukončení studia by ráda pracovala v Německu.

Již na střední zdravotnické škole se podařilo Kristýně do Německa vycestovat a zalíbilo se jí tam natolik, že by zde chtěla pracovat a vydělat si na budoucí samostatný život v Česku. V Jipce jsme jí proto nabídli kurz němčiny, který, jak doufáme, pomůže k úspěšnému nastartování kariéry.


Sdružení Linka bezpečí

linka bezpeci

Nezisková organizace Linka bezpečí již 20. rokem poskytuje pomoc dětem a mladistvým v tíživých životních situacích. Důležitou roli zastává Linka bezpečí také v oblasti poradenství rodičům a pedagogům. Státní podpora této neziskové organizace pokrývá pouze 25 % ročních výdajů, z toho důvodu je potřeba zajistit zbývající prostředky pomocí firemních partnerů a individuálních dárců.

 Jazyková škola Jipka se stala jedním z partnerů Linky bezpečí a jsme velmi rádi, že můžeme usnadnit činnost této organizace. Hlavní oblastí partnerství je možnost bezplatného využití prostor jazykové školy k potřebným školením a vzdělávání zaměstnanců sdružení Linky bezpečí.

Přejeme Lince bezpečí mnoho úspěchů v její činnosti a věříme, že se nám podaří i v budoucnu podpořit větší množství podobných projektů a sdružení. 


Dětský domov Klánovice

Dětský domov Klánovice

„Znalost cizích jazyků je dnes nezbytným předpokladem pro získání dobrého pracovního místa, je i nezbytnou součástí obecné vzdělanosti v globální otevřené společnosti. Výuka jazyků je proto stejně důležitá jako určitá odbornost. Ve vzdělávacím procesu se jí dostatečná pozornost věnuje (školní vzdělávací plány obsahují povinnou výuku jazyků). Otázkou je, zda se vždy učí na potřebné úrovni (nedostatek kvalifikovaných učitelů ve školách) a zda se klade důraz na schopnost dorozumět se. Bohužel se i u našich dětí setkáváme s tím, že mají angličtinu, němčinu ve škole několik let a neumí se dorozumět ani v základních životních situacích. „ Mgr. Dana Kuchtová, ředitelka DD Klánovice

Pražské pobočky Jipky proto poskytly třem studentům (Davidovi, Světlaně a Danielovi) kurzy anglického jazyka zdarma.

David dokončuje studium Hotelové školy a nechce podcenit přípravu k maturitě. Proto u nás navštěvuje stejnojmenný kurz a navštěvuje také hodiny zaměřené na gramatické struktury.

Světlana se připravuje na budoucí povolání barmanky na učilišti a její motivace ke studiu angličtiny je jasná: „Anglický jazyk je po celém světě a všude se s ním dorozumím, proto se ho chci pořádně naučit, tak abych mohla vyrazit do Ameriky, kde bych jednou chtěla bydlet a najít si práci.“

Daniel má již úspěšné složení maturitní zkoušky za sebou. U nás navštěvuje každodenní kurz Pomaturitního studia, který mu poskytuje možnost se intenzivně zdokonalovat v jazyce a najít tak lepší uplatnění na trhu práce.


Dětský domov Staňkov

Díky velkému množství zájmových kroužků má 31 dětí ze Staňkova skutečně řadu možností jak se vyřádit. Doposud však mezi nimi chyběla možnost rozšiřovat své jazykové znalosti. Protože výuku jazyků považují ve Staňkově za velmi důležitou, jsme v Jipce velice rádi, že můžeme v tomto směru pomoci. Jazyky se hodí nejen při zahraničních cestách do Řecka, Chorvatska nebo Rakouska, kam se již měli děti možnost podívat, ale také při nástupu do profesního života. Libovolný jazyk z nabídky Jazykové školy Jipka v Plzni si vybíraly Žaneta s Lenkou.   

Dvacetiletá Žaneta dokončuje čtvrtý ročník obchodní akademie. Anglicky se domluví bez problémů, proto si z nabídky kurzů vybrala němčinu. Zanedlouho čekají Žanetu přijímací zkoušky na pedagogickou fakultu, kde plánuje zvolit německý jazyk jako druhý studijní obor.

Šestnáctileté Lence ještě nějaký ten rok do maturity zbývá, ale už teď ví, že by chtěla se studiem pokračovat i na vysoké škole. Stejně jako Žanetu ji láká pedagogická fakulta. Do plzeňské Jipky Lenka dojíždí na kurzy francouzštiny, kde navazuje na tříleté studium tohoto jazyka na gymnáziu.

„Jsem vděčná, že náš dětský domov získal takovou příležitost studovat cizí jazyky. Za to Vám patří můj velký dík.“ Lenka, studentka z DD Staňkov


Dětský domov Boršov nad Vltavou

Pro děti, které mají zájem a mají pro věc předpoklady, je spolupráce s Jazykovou školou Jipka šance výrazně zvýšit své znalosti a posléze i pozici na trhu práce.“  Mgr. Miroslav Kouřil, ředitel DD Boršov nad Vltavou

Dětský domov Boršov nad Vltavou Dětský domov Boršov nad Vltavou poskytuje útočiště dětem, o které se jejich zákonní zástupci nedokáží postarat, nezajišťují jim zdravý vývoj a řádnou výchovu. Klade se zde důraz na individuální přístup, a proto je celkem 32 dětí rozděleno do 4 rodinných skupin, což napomáhá lepší práci a komunikaci v kolektivu.

Dětský domov Boršov nad Vltavou

Jazyková škola Jipka jako vůbec první jazyková škola v Českých Budějovicích uzavřela na podzim tohoto roku s tímto dětským domovem spolupráci. Dvěma svěřencům, Matějovi a Jirkovi, jsme umožnili studovat jazykové kurzy dle jejich výběru.


Matěj letos nastoupil na střední školu ve Velešíně a u nás si zdokonaluje němčinu. V budoucnu by se chtěl stát vojákem. Předpoklady na to má. Již teď je držitelem řady certifikátů tělesné zdatnosti, navíc se ve volném čase věnuje airsoftu. Matěj pevně věří, že znalost německého jazyka mu pomůže na cestě do elitních armádních jednotek.

Sedmnáctiletý Jirka je nadšencem do programování, které, jak doufá, jej bude v dospělosti živit. U nás studuje angličtinu, kterou bere jako doplnění k látce probírané ve škole. Již teď při studiu oboru Mechanik a seřizovač CNC strojů Jirku podporuje významná firma, se kterou má už nyní podepsanou smlouvu. Věříme, že právě výborná znalost angličtiny mu pomůže vždy najít práci dle jeho představ.


Junior Golf Camp 2014

Junior Golf CampVe dnech 25. – 27. 7.  připravil Golfový klub Hluboká nad Vltavou pro všechny mladé golfisty ve věku od 5 do 16 let Junior Golf Kemp. Po celou dobu kempu zajišťoval výuku golfu zkušený trenér Jiří Filip. Kromě golfového tréninku byly součástí Junior Kempu dětské hry, stezka odvahy, doplňkové sporty a nově také výuka angličtiny.

Minikurzy angličtiny vedla naše mladá budějovická lektorka Klára Žemličková. Ta společně s dětmi prošla základní fráze a slovíčka, se kterými se mohou na golfových hřištích potkat. Díky výuce angličtiny se tak mladí golfoví talenti z Junior Kempu neztratí ani na zahraničních hřištích či mezinárodních turnajích. 


Vítání Léta 2014

28. června se v Břasech konala tradiční akce Vítání Léta. Jipka Plzeň je již dlouhodobým partnerem, a proto jsme nemohli na této akci pro rodiny s dětmi chybět ani letos. Pro děti si naše koordinátorky připravily soutěže a samozřejmě také hromadu odměn. Děti si tak mohly v průběhu odpoledne odnést jazykové pexesa a jednou z hlavních výher v tombole byl jazykový kurz v hodnotě 3400 Kč. Na soutěžní odpoledne navazovala večerní část určená především pro dospělé. Největší úspěch u návštěvníků mělo kovbojské vstoupení a vzrušující ohnivá show šermířů. Teplý letní večer příjemně zpestřil také koncert hudební skupiny Chicken Hell. O půlnoci vesničku ležící nedaleko Rokycan osvítil nádherný ohňostroj, který uzavřel celé letošní Vítání Léta.  

Vítání Léta 2014   Vítání Léta 2014   Vítání Léta 2014   Vítání Léta 2014   Vítání Léta 2014


Maturantka Roku 2014

Maturantka roku 2014

Již tradičně se na jihu Čech v Českých Budějovicích na začátku léta setkávají ty nejkrásnější maturantky ze všech koutů České republiky, aby se zúčastnily soutěže Maturantka Roku. Z celkového počtu téměř 600 přihlášených se letos do finále dostalo pouze 10 dívek. Finalistky strávily společně jeden prodloužený víkend na přípravném kempu v Českých Budějovicích. Fotogalerii s celého kempu si můžete prohlédnout na našem Google+ profilu. Samotné finále proběhlo 20. června na budějovickém náměstí Přemysla Otakara II.

Celkovou vítězkou soutěže se stala Jana Šišková z beskydského městečka Zubří. Devatenáctiletá absolventka Hotelové školy ve Frenštátě pod Radhoštěm navíc zvítězila i v dalších dvou kategoriích, čímž se stala opravdovou královnou finálového večera. Druhé a třetí místo obsadily Pavla Hrušková a Vendula Ryndová. Večer plný krásy, zábavy a elegance zpestřila kapela Mydy Rabycad a pomyslnou tečkou za finálovým večerem bylo vystoupení skupiny Eddie Stoilow.

Jazyková škola Jipka se pro letošní rok stala hlavním partnerem soutěže Maturantka Roku 2014. Každá z finalistek získala jazykový kurz v hodnotě 3 400 Kč. Veronika Marešová, ředitelka Jipky Budějovice, předala vítězce poukaz na roční pomaturitní studium v celkové výši 23 900 Kč! 

Maturantka roku 2014   Maturantka roku 2014   Maturantka roku 2014   Maturantka roku 2014   Maturantka roku 2014

Maturantka roku 2014   Maturantka roku 2014   Maturantka roku 2014   Maturantka roku 2014   Maturantka roku 2014

Organizátoři soutěže Maturantka Roku 2014 letos mysleli také na děti, které v životě neměli tolik štěstí jako samotné finalistky. Od roku 2013 probíhá spolupráce s Nadačním Fondem Pink Bubble, který se stará o náctileté onkologické pacienty. Podporuje je v době jejich nemoci, rekonvalescence a při návratu do života.

Součástí celého projektu byla proto charitativní stezka pro děti. Která se konala 14. června v budějovickém IGY centru. Pro děti byla připravena řada stanovišť, na kterých si mohli vyzkoušet, jaké to je řídit motokáru nebo přijít na řešení anglické křížovky. Děti se také potkali se známými postavami z Hvězdných válek. Výtěžek z této akce společně s částkou, která se vybrala v průběhu samotného finálového večera, poputuje právě nadačnímu fondu. 

Charitativní stezka   Charitativní stezka   Charitativní stezka   Charitativní stezka   Charitativní stezka


Golf.cz Family Tour 2014

Jak již samotný název napovídá, tohle léto nás čeká golfová tour, která bude tak trochu rodinná. Internetový portál golf.cz pro letošní rok přichází s turnaji, které jsou připraveny speciálně pro rodiny s dětmi. Především děti budou mít možnost poznat krásy tohoto sportu. Pro děti je připraveno 9 jamek, dospělí pak mohou dokončit celou hru dalšími 9 jamkami. Nejmladší účastníky, kteří se na druhou část hry nevydají, čekají zábavné lekce junior angličtiny a další doprovodný program v dětském koutku. Všichni hráči navíc dostanou od Jazykové školy Jipka malou pozornost.

První turnaj Golf.cz Family Tour proběhne 11. května v Benátkách nad Jizerou. Následovat bude dalších 11 turnajů a to jak v Čechách, tak na Moravě. Celá tour vyvrcholí o víkendu 27. a 28. září na hřišti Nová Amerika. Pokud tak budete hledat zábavu během letních víkendů, zkuste vzít rodinu na jeden ze série golfových turnajů. Litovat určitě nebudete!


Pražský Majáles 2014

Majáles International Island

Již 30. dubna vypukne v Praze největší letošní oslava studentského života. Po letech strávených ve Stromovce se Majáles stěhuje takřka na opačnou stranu metropole, do Letňan. Hlavním cílem organizátorů bylo poskytnout více prostoru pro všechny scény.

Pro letošní ročník je přichystáno největší festivalové pódium, ale také Majáles International Island. Zde se seznámíte s celou řadou studentských organizací a navíc si s přáteli budete moci odnést skvělý suvenýr v podobě fotografie z Jipka Happy Boxu. Celé středeční odpoledne budou doprovázet Tomáš Klus, Chinaski, Horkýže Slíže, Majk Spirit a spousta dalších českých a slovenských umělců.

Do 20. dubna probíhá na stránkách Jipky soutěž o lístky na Pražský Majáles, tak se určitě nezapomeňte zapojit!


5. ročník Arabfestu

Arabfest 2014

Vydejte se letos na Festival arabské kultury v Plzni a v Praze, který jako každý rok podporuje Jazyková škola Jipka. Na této kulturně vzdělávací akci s pětiletou tradicí se můžete zúčastnit řady přednášek známých českých i zahraničních odborníků nebo zajímavých debat. Navíc vám Arabfest přinese koncerty, vystoupení orientálních tanečnic, skvělé workshopy ale i ochutnávku arabských pokrmů.

Letošní ročník s podtitulem „Podej mi flétnu a zpívej“ se koná od 4. do 11. dubna 2014 v Plzni a poté od 24. do 26. dubna v Praze. Těšit se můžete na výstavu arabských komiksů, káhirský street art nebo shlédnout promítání arabských animovaných filmů. Dámy zajisté zaujme workshop arabské vizáže a malování henou.  

Program celého festivalu a další užitečné informace najdete na stránce www.arabfest.cz


Dětské filmové neděle

Již delší dobu kina CineStar připravují pro své nejmenší návštěvníky dětské neděle, kterých se zúčastňuje také řada dětí z našich junior kurzů. Děti tak mohou vidět ty nejlepší animované filmy již v předpremiéře a odnést si kromě skvělého filmového zážitku řadu dárků.

Na začátku března jsme se vydali za dětmi na předpremiéru filmu Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana a musíme říci, že bychom se hned vrátili do dětských let a prožili s nimi skvělé filmové odpoledne. Pro všechny děti bylo kromě filmů a dárečku připraveno také občerstvení. Malí umělci ukázali skrytý talent při soutěži v kreslení. Na závěr všem udělala radost také bohatá tombola, ve které děti vyhráli poukázky na Junior kurzy zdarma. Už jen z úsměvů na tvářích bylo zřejmé, že děti takovéto odpoledne opravdu milují.

Máme obrovskou radost, že Jipka může být partnerem dětských filmových nedělí a těšíme se na další setkání s dětmi v kině. 

   Dětská neděle   Dětská neděle   Dětská neděle   Dětská neděle   Dětská neděle

 


movember

Movember 2013

Tento rok je to poprvé, kdy se Jipka zapojila do projektu Movember. Ani malý počet pánů v našem kolektivu nás od účasti neodradil. Naši Mo Bros a Mo Sistas se tak v listopadu nechali zkrášlit kníry na podporu právě tohoto projektu. Tento rok jsme se zapojili na poslední chvíli, ale v příštím roce naše podpora bude určitě pokračovat.

Projekty vedené nadací Movember, jejichž cílem je dostat do povědomí problémy spojené s rakovinou prostaty se konají od roku 2003. Vybrané příspěvky jsou nadací investovány do programů podporujících mužské zdraví. 

Přidejte se k projektu také na stránkách  http://cz.movember.com/


Běh pro gorily

Jsme velmi pyšní na to, že jsme se stali poprvé partnery akce Běh pro gorily. Tato charitativní akce je zaměřena na podporu goril žijících ve volné přírodě. Startovat budeme v sobotu 15. června odpoledne z Hradčanského náměstí, tak se neváhejte připojit! Poběžte s námi a můžete se těšit na drobné dárečky od Jipky nebo možnost vyhrát poukazy na jazykový kurz v hodnotě 3 400 Kč.

Více informací na: www.behprogorily.cz.

behprogorily


Občanské sdružení Život dětem

 

Jipka se v únoru a březnu 2012 zúčastnila veřejné sbírky pro občanské sdružení Život dětem. Výtěžek tzv. Srdíčkových dnů je určen na pomoc těžce handicapovaným dětem, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů.

Tato akce probíhá i letos. Nezapomeňte podpořit Srdíčkové dny tak jako jsme to učinili my.

zivot detem

Podporujeme kulturu

Tento rok jsme se rozhodli podpořit hned dva festivaly a to oblíbený Febio Fest Music Festival a plzeňský Arabfest.

arabfest   febio fest music festival


 

Máme rádi plesování

Plesová atmosféra nás láká a proto je jazyková škola Jipka již několik let sponzorem vybraných maturitních a jiných plesů. Kromě finanční podpory na organizaci pravidelně věnujeme do tomboly dárkové poukazy na jazykové kurzy v různé hodnotě, za což jsme obdrželi již mnoho pochvalných ovací. I my tímto děkujeme všem, kteří se na nás s důvěrou obrací. Můžeme vás ujistit, že i v následujících letech je jedním z našich cílů podporovat a spolupracovat s mladými a nadějnými studenty, kteří pozvednou úroveň vzdělanosti v České republice nejen v oblasti jazykové. Kdo ví, třeba to budeme právě my, na koho se pak s důvěrou obrátíte jako na profesionála v oblasti komplexních jazykových služeb.

plesFSV   plesFSV   ples   ples_gchd


 

Občanské sdružení AS CPSSU

Jipka dlouhodobě podporuje občanské apolitické sdružení studentů politických věd, mezinárodních vztahů a ostatních zájemců o tuto oblast, které působí v Plzni při Západočeské univerzitě.

Toto občanské sdružení pořádá přednášky a konference týkající se různorodých témat. Z mnoha jmenujme např. Konferenci o mezinárodní bezpečnosti či Konferenci o Chartě 77: Krůčky ke svobodě. AS CPSSU pořádá také debaty se špičkami české politické scény. Mezi ty nejúspěšnější v roce 2012 patřila Diskuse kandidátů na hejtmana Plzeňského kraje, či Debata kandidátů na prezidenta ČR, při které přivítali zástupci občanského sdružení za značného zájmu veřejnosti a médií pět uchazečů o prezidentský post. 

AS CPSSU je zároveň zřizovatelem internetového politologického časopisu e-Polis (www.e-polis.cz), jenž slouží jako platforma pro publikování prací studentů i zájemců o politické vědy a příbuzné obory.

Jsme rádi, že mají mladí lidé zájem o tuto oblast a přejeme jim v další činnosti mnoho úspěchů!

Diskuze   Diskuze   Konference

Debata   Debata


Zebra v Zoo

Jsme hrdými kmotry mladé zebry Chapmannovy v plzeňské Zoo. V Zoo Plzeň naší zebru najdete v areálu v rámci nového pavilonu afrických kopytníků. Základním znakem zeber jsou černé pruhy, které nemá žádná zebra uplně shodné se zebrou jinou. Díky těmto pruhům se zebry ve stádu mezi sebou dobře rozeznávají. Chapmannova zebra má navíc mezi černými pruhy ještě pruhy tmavěhnědé. Ve volné přírodě se zebry rádi drzí ve společnosti pštrosů a antilop.

Zebra tabulka   Zebra   Zebra seznam partnerů


Adopce na dálku

V roce 2010 jazyková škola Jipka adoptovala mladou peruánskou holčičku, aby jí umožnila navštěvovat školu a dostala tak šanci na vzdělání a lepší život. Ani po roce jsme na naši mladou dámu nezapomněli a napsali jí do Peru dopis plný zvídavých otázek o jejím současném životě. A jak se ukázalo, ani malá Eva na nás nenechala zapomenout a poslala dopis plný radosti, vděčnosti a navrch ještě obrázek jejich vesničky.

obrázek malé Evy   dopis od Evy

Jipka Rokycany
Jipka Plzeň
Jipka Hradec Králové
Jipka Brno
Jipka Palmovka
Jipka Karlín
Jipka Butovice
Jipka Anděl
Jipka Flora
Jipka I. P. Pavlova
Jipka Národní
Jipka Národní

Národní 416/37
110 00 Praha 1
Palác Platýz (4. patro)

Provozní doba oddělení překladů

pobočka na mapě
224 210 422

Po - Čt: 8:30-19:00
Pá: 8:30-15:30
Pauza: 12:00-12:30

zobrazit fakturační údaje