Často kladené dotazy

Mohlo by vás zajímat

Jaký je rozdíl mezi konsekutivním a kabinovým (simultánním)tlumočením?

Při konsekutivním tlumočení hovoří řečník v kratších úsecích a tlumočník je následně převede do překládaného jazyka. Tento druh tlumočení se nejčastěji užívá při obchodním jednání, školení či telefonním hovoru. Při kabinovém tlumočení se jedná o tlumočení simultánní.

Mohli byste mi vyjasnit pojem simultánního tlumočení?

Přisimultánním tlumočení (konferenčním tlumočení) je projev řečníka tlumočen konferenčím tlumočníkem souběžně a doslovně. Užívá se především v případě konferencí, kongresů a seminářů. Tento druh tlumočení většinou vyžaduje tlumočnickou techniku, kterou pro vás rádi zajistíme (kabiny, účastnické přijímače, mikrofony atd.)

Mohli byste mi vysvětlit, o co se jedná při soudním tlumočení?

Soudní tlumočení je interpretováno tlumočníkem, který je registrován příslušným krajským soudem a má pro tuto činnost patřičné oprávnění. Soudní tlumočení je vyžadováno v případě úředně dokladovaných úkonů, jakými jsou například sňatek či notářské úkony.

Kdy jsou potřeba dva tlumočníci?

Standardně doporučujeme, zejména u kabinového (simultánního) tlumočení, spolupráci dvou a více tlumočníků. Ze zákona je totiž u tohoto typu tlumočení dána povinnost, aby se tlumočníci střídali.

Zajišťujete také tlumočnickou techniku?

Ano, zajišťujeme veškerou tlumočnickou techniku včetně obsluhy.

Zajišťujete i tlumočení v zahraničí?

Ano, tlumočení v zahraničí také zajišťujeme, je možné si u nás objednat i dopravu a ostatní doprovodné tlumočnické služby.

Chcete vědět další informace o tlumočení? Zajímá vás ceník tlumočnických služeb? Kontaktujte nás pro ceny tlumočnických služeb – využijte našich kontaktů nebo volejte +420 224 210 422!

Poptávkový formulář
Jipka Rokycany
Jipka Plzeň
Jipka Palmovka
Jipka Karlín
Jipka Butovice
Jipka Anděl
Jipka I. P. Pavlova
Jipka Flora
Jipka Národní
Jipka Národní

Národní 416/37
110 00 Praha 1
Palác Platýz (4. patro)

Provozní doba oddělení překladů

pobočka na mapě
224 210 422

Po - Čt: 8:30-19:00
Pá: 8:30-15:30
Pauza: 12:00-12:30

zobrazit fakturační údaje