Často kladené dotazy

Mohlo by vás zajímat

Jaký je rozdíl mezi konsekutivním a kabinovým (simultánním)tlumočením?

Při konsekutivním tlumočení hovoří řečník v kratších úsecích a tlumočník je následně převede do překládaného jazyka. Tento druh tlumočení se nejčastěji užívá při obchodním jednání, školení či telefonním hovoru. Při kabinovém tlumočení se jedná o tlumočení simultánní.

Mohli byste mi vyjasnit pojem simultánního tlumočení?

Přisimultánním tlumočení (konferenčním tlumočení) je projev řečníka tlumočen konferenčím tlumočníkem souběžně a doslovně. Užívá se především v případě konferencí, kongresů a seminářů. Tento druh tlumočení většinou vyžaduje tlumočnickou techniku, kterou pro vás rádi zajistíme (kabiny, účastnické přijímače, mikrofony atd.)

Mohli byste mi vysvětlit, o co se jedná při soudním tlumočení?

Soudní tlumočení je interpretováno tlumočníkem, který je registrován příslušným krajským soudem a má pro tuto činnost patřičné oprávnění. Soudní tlumočení je vyžadováno v případě úředně dokladovaných úkonů, jakými jsou například sňatek či notářské úkony.

Kdy jsou potřeba dva tlumočníci?

Standardně doporučujeme, zejména u kabinového (simultánního) tlumočení, spolupráci dvou a více tlumočníků. Ze zákona je totiž u tohoto typu tlumočení dána povinnost, aby se tlumočníci střídali.

Zajišťujete také tlumočnickou techniku?

Ano, zajišťujeme veškerou tlumočnickou techniku včetně obsluhy.

Zajišťujete i tlumočení v zahraničí?

Ano, tlumočení v zahraničí také zajišťujeme, je možné si u nás objednat i dopravu a ostatní doprovodné tlumočnické služby.

Chcete vědět další informace o tlumočení? Zajímá vás ceník tlumočnických služeb? Kontaktujte nás pro ceny tlumočnických služeb – využijte našich kontaktů nebo volejte +420 224 210 422!

Poptávkový formulář
Jipka Rokycany
Jipka Plzeň
Jipka Hradec Králové
Jipka Brno
Jipka Palmovka
Jipka Karlín
Jipka Butovice
Jipka Anděl
Jipka Flora
Jipka I. P. Pavlova
Jipka Národní
Jipka Národní

Národní 416/37
110 00 Praha 1
Palác Platýz (4. patro)

Provozní doba oddělení překladů

pobočka na mapě
224 210 422

Po - Čt: 8:30-19:00
Pá: 8:30-15:30
Pauza: 12:00-12:30

zobrazit fakturační údaje