Výlety po České republice

Mohlo by vás zajímat

Výlety po České republice (mimo Prahu)

V1 Výlet na přání

 ceske svycarsko
Zajistíme pro Vás výlet kamkoliv dle Vašeho přání po celé České republice. Je pouze na Vás, která místa chcete navštívit, a my zařídíme vše ostatní.
OBJEDNAT

V2 Plzeň jako město pivaNahoru

Pivo

Prohlídkový okruh je zaměřený na objekty spojené s tradicí výroby zlatavého moku, kterému dala Plzeň jméno a není proto překvapením, že patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům západočeské metropole. V rámci procházky navštívíme nejprve Pivovarské muzeum v Sadech 5. května, kde se seznámíme s nejstarší historií výroby piva od starověku po současnost.

 

Poté se přesuneme k prohlídce dnes nejznámějšího plzeňského pivovaru Pilsner Urquell. Prohlídka začíná v budově Návštěvnického centra, kde shlédneme krátký dokumentární film o historii plzeňského Prazdroje. Poté se přesuneme přes nejmodernější stáčírnu lahvového piva v České republice do varny, kde nám bude představen jedinečný postup výroby plzeňského piva. Starší osmnácti let pak budou moci na konci okruhu ochutnat nepasterizované pivo přímo ze sudu. Celá prohlídka tak bude komplexním zážitkem pro naše smysly.

OBJEDNAT

V3 Plzeň hrou

Plzen

Pro menší návštěvníky či milovníky netradičních prohlídek jsme si připravili okruh zahrnující Zoologickou a botanickou zahradu, Dinopark, Muzeum loutek a science centrum Techmania.

 

Procházka bývá zahájena v Zoologické a botanické zahradě, kde se návštěvníci mohou seznámit s rozličnou faunou a flórou několika kontinentů. Druhohorní faunu a flóru si budeme moci prohlédnout v areálu Dinoparku. Zde je možno shlédnout na tři desítky pohyblivých a ozvučených modelů dinosaurů a v případě zájmu také nafotit aktuální snímky z návratu do pravěku.

 

Muzeum loutek nalezneme v jednom z historických domů na náměstí Republiky. Poslední zastávkou bude Techmania, která je moderním zábavně-naučným centrem, které herní formou přibližuje různé matematické či fyzikální zákony a principy. Techmania je v České republice ojedinělým projektem.

OBJEDNAT

 

V4 KarlštejnNahoru

Karlštejn

Navštivte s naším průvodcem gotický hrad Karlštejn, který za dob císaře Karla IV. sloužil jako pokladnice, kde byly uloženy říšské korunovační klenoty. Hrad se nachází na ostrohu nad řekou Berounkou s nádherným výhledem do údolí. Po skončení prohlídky je možné navštívit muzeum voskových figurín.

 

Gotický hrad Karlštejn patří k nejvýznamnějším památkám na území České republiky. Základní kámen byl položen v roce 1348, hrubé stavební práce trvaly do roku 1357, kdy byla vysvěcena kaple sv. Kříže.

 

Dle časových možností máte možnost navštívit ještě barokní zámek Hořovice a renesanční zámek Březnice ležící v blízkosti Karlštejna.

OBJEDNAT

 

V5 TerezínNahoru

Terezín

Terezínská pevnost byla postavena na konci 18. století na příkaz císaře Josefa II. a stala se nejdokonalejší pevností své doby. Svému původnímu účelu však nikdy nesloužila. Za druhé světové války zde byl zřízen sběrný tábor pro Židy, kteří měli být transportováni do vyhlazovacích táborů v Polsku. Na tomto místě dnes stojí památník obětem holokaustu.

 

Prohlídka pevnosti je nezapomenutelným zážitkem nejen pro milovníky historie genocidy, ale pro každého jednotlivce. Historie pevnosti je hluboce poznamenána faktem, že během druhé světové války sloužila jako ghetto a koncentrační tábor pro Židy. Prohlídka celé pevnosti je hodně silným zážitkem, který Vám bude navždy připomínat oběti a hrůzy holokaustu, jenž by neměl být dalšími generacemi nikdy zapomenut.

OBJEDNAT

 

V6 Kutná HoraNahoru

Kutná Hora

Kutná Hora je městem plným podzemních chodeb stříbra, legend a nezapomenutelných zákoutí. Od 13. století se zde těžilo stříbro, čímž se Kutná Hora stala jedním z nejbohatších středověkých měst v Evropě. Památkou na tuto éru je vrcholné dílo české gotiky, chrám sv. Barbory, zapsaný na seznamu památek UNESCO.

 

Vedle toho můžete ještě navštívit kostnici, Vlašský dvůr a velmi zajímavé je i samotné historické jádro města. Na území Kutné Hory existovalo osídlení již v 9. století. Velmi významným se město stalo po objevení ložisek stříbra. Koncem 13. století produkovaly kutnohorské doly třetinu evropské produkce stříbra. Jak se zvyšovala produkce stříbra, tak rostl význam města. Na přelomu 12. a 13. století byly vybudovány první městské hradby na ochranu města před vojsky římského císaře Albrechta.

OBJEDNAT

 

V7 KonopištěNahoru

Konopiště

Vydejte se s naším průvodcem po stopách následníka habsburského trůnu Ferdinanda d´Este, který na zámku Konopiště pobýval před svým odjezdem do Sarajeva, kde pak strávil téměř polovinu svého života.

 

Na výběr máte ze tří prohlídkových okruhů, z nichž jeden je věnován právě arcivévodovi d´Este a jeho rodině. Dědic rakouského císařského trůnu si rezidenci zakoupil, aby mu poskytla útočiště před shonem a chaosem vídeňského císařského dvora. Arcivévoda nechal celý zámek velmi významně přestavět. Mnoho přidružených budov v okolí zámku nechal zbourat a místo nich ho obklopil nádherným parkem. Veškeré stavební práce byly ukončeny s atentátem v Sarajevu, kde byl arcivévoda zastřelen i se svou chotí kněžnou Žofií z Hohenbegru.Za druhé světové války bylo na zámku velitelství SS.

 

Po prohlídce zámku je možno navštívit ještě národní kulturní památku klášter v Sázavě, zámeček Jemniště nebo hrad Český Šternberk, tyčící se na ostrohu nad řekou Sázavou.

OBJEDNAT

 

V8 Český KrumlovNahoru

Český Krumlov

Středověké město Český Krumlov je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Město Vás uchvátí především historickou atmosférou, kterou si dokázalo uchovat až do současnosti. Uličky a zákoutí Českého Krumlova Vás okouzlí autentičností doby renesance, která je pro město typická.

 

Dominantou města je zámek, který je ukázkou renesančního umění. Součástí zámeckého areálu je i anglický park s přírodním divadlem s otáčivým hledištěm, jediným svého druhu v České republice. Český Krumlov je mezi českými pamětihodnostmi skutečným skvostem. Zámek i pod ním ležící město se pyšní více než milénium dlouhou a pestrou historií, kterou stojí za to objevovat.

OBJEDNAT

 

V9 Hluboká nad Vltavou<Nahoru

Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou je postaven ve stylu windsorské novogotiky a láká své návštěvníky nádhernými interiéry i exteriéry. Je obklopen rozlehlými zahradami a anglickým parkem.

 

Při zpáteční cestě je možné navštívit největší jihočeskou metropoli České Budějovice, kde si prohlédnete historické centrum se čtvercovým náměstím se Samsonovou kašnou, bludným kamenem a Černou věží.

OBJEDNAT

V10 TáborNahoru

Tábor

„Protože město, které obsadil, nebylo obklopeno hradbami, vybral místo u téže řeky opevněné přirozenou polohou... Obehnal je hradbami a rozkázal, aby si každý postavil dům tak, jak si dříve zbudoval stan.“ Tak vzkázal Jan Žižka z Trocnova svým bratrům a dal tím vzniknout městu Tábor.

 

Město se pyšní svou husitskou historií, která tvoří podstatnou část českých dějin. Husité (nebo také kališníci) vycházeli z učení mistra Jana Husa a žádali reformu církve s ideou „rovnost všem“. Husité zde vybudovali rozlehlé opevněné město, jehož historické jádro zůstalo dodnes zachováno, a k vidění je tak mimořádné množství pozdně gotických a renesančních domů. S průvodcem navštívíte nejen Husitské muzeum, ale i rozsáhlou síť podzemních chodeb a v případě zájmu i poutní kostel Klokoty.

OBJEDNAT

V11 Karlovy VaryNahoru

Karlovy Vary

Nejslavnější české lázně nabízejí kromě léčebných procedur také řadu kulturních a historických skvostů. S průvodcem se nejdříve vydáte ochutnat léčebné prameny a navštívíte ten nejznámější: Vřídlo, dosahující výšky až 17 metrů a teploty 72°C. Poté zamíříte do historické části města a projdete se po světoznámé lázeňské kolonádě a rozsáhlými parky.

 

Karlovy Vary byly založeny Karlem IV. ve 14. století. Založení města je opředeno legendou, že prameny našli náhodou královští lovci při honu na jelena. Zprávu přinesli králi a ten prameny sám okusil a uznal jejich léčebnou schopnost. Nechal v oblasti vystavět domy a založil tak první lázně.

 

Lázně Karlovy Vary učarovaly mnoha výjimečným osobnostem. Často a rád sem jezdíval německý klasik Johann Wolfgang Goethe nebo rakouský kancléř kníže Metternich, habsburská panovnice Marie Terezie, český dramatik 19. století Josef Kajetán Tyl a mnoho dalších.

OBJEDNAT
Poptávkový formulář
Jipka Rokycany
Jipka Plzeň
Jipka Hradec Králové
Jipka Brno
Jipka Palmovka
Jipka Karlín
Jipka Butovice
Jipka Anděl
Jipka Flora
Jipka I. P. Pavlova
Jipka Národní
Jipka Národní

Národní 416/37
110 00 Praha 1
Palác Platýz (4. patro)

Provozní doba oddělení překladů

pobočka na mapě
224 210 422

Po - Čt: 8:30-19:00
Pá: 8:30-15:30
Pauza: 12:00-12:30

zobrazit fakturační údaje