Často kladené dotazy

Mohlo by vás zajímat

Co znamená normostrana?

Normostrana při překladu textu čítá 1800 znaků včetně mezer. Přibližně 1 stránka formátu A4, řádkování 1,5, velikost písma 12. Přesný počet znaků naleznete ve vlastnostech textového dokumentu.

Kdy je potřeba soudně ověřený překlad?

Soudní překlad je nezbytný, pokud musíte dokument předložit státním orgánům. Soudně se ověřují také listiny potřebné pro banky, školy, soudy, a další takové, které jsou opatřené podpisem. Při překladech se soudním ověřením se dále jedná o úřední dokumenty (vysvědčení, plná moc, rodný list apod.).

Jak se pozná soudně ověřený překlad?

Soudně ověřený překlad je opatřen tlumočnickou doložkou a „kulatým“ razítkem soudního tlumočníka.

Co je apostila?

Apostila je ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí. Apostilu vydává Ministerstvo zahraničí ČR (odbor pro listiny vydávané justičními orgány) a Ministerstvo zahraničních věcí ČR (konzulární odbor pro ostatní listiny).

Jaká je standardní doba dodání překladu?

Standardní doba dodání překladu jsou 3 pracovní dny. Expresní překlady textů se vyhotovují ve lhůtě do 24 hodin, 6 hodin či 3 hodin. Za expresní překlad je účtován příplatek.

Jak vám lze překlad doručit?

V případě neověřeného překladu stačí zaslat překlad e-mailem na adresu preklady@jipka.cz nebo faxem na číslo +420 739 033 520. V případě soudně ověřeného překladu je nutné doručit originál nebo soudně ověřenou kopii přímo do naší kanceláře (osobně, kurýrem nebo poštou).

Jak je možné jazykový překlad zaplatit?

Jazykový překlad můžete platit na fakturu, hotově, kartou i převodem na účet. Je možné platit v českých korunách nebo eurech.

Kdy poskytujete slevu?

Sleva na překlady textů je poskytována studentům po předložení platného průkazu ve výši 10 %, po předložení slevového kuponu nebo slevové karty vydané jazykovou školou Jipka a při velkoobjemových jazykových či odborných překladech nad 20 normostran.

Jaká je denní kapacita překladatele?

Překladatelé překládají většinou okolo osmi stran denně, u jednodušších textů jsou schopni přeložit i 10 stran denně.

Jak nakládáte s důvěrnými dokumenty?

Překladatelé i zaměstnanci jazykové školy Jipka jsou vázáni smlouvou o mlčenlivosti. Každý zákazník si při využití našich překladatelských služeb může být jist naprostou diskrétností nám svěřených dokumentů.

Zajímáte se o další informace o překladech textů? Podívejte se na jednotlivé typy překladů, které zajišťujeme. Chcete znát ceny překladatelských služeb? Kontaktujte nás pro ceník překladů textů – využijte našich kontaktů nebo volejte +420 739 033 520!

Poptávkový formulář
Jipka Rokycany
Jipka Plzeň
Jipka Hradec Králové
Jipka Brno
Jipka Palmovka
Jipka Karlín
Jipka Butovice
Jipka Anděl
Jipka Flora
Jipka I. P. Pavlova
Jipka Národní
Jipka Národní

Národní 416/37
110 00 Praha 1
Palác Platýz (4. patro)

Provozní doba oddělení překladů

pobočka na mapě
224 210 422

Po - Čt: 8:30-19:00
Pá: 8:30-15:30
Pauza: 12:00-12:30

zobrazit fakturační údaje