Typy kurzů

Obecné kurzyzobrazit detail Konverzacezobrazit detail Minikurzyzobrazit detail

Příprava ke zkouškámzobrazit detail Obchodní jazykzobrazit detail Gramatikazobrazit detail Kurzy pro dětizobrazit detail Kurzy třetího věkuzobrazit detail Na dovolenouzobrazit detail

 

Obecné jazykové kurzyNahoru

Obecný kurz je zaměřen na komplexní rozvoj jazykových dovedností. V kurzu je používána námi doporučená učebnice odpovídající úrovni kurzu. Hodina je rozdělena na několik částí: uvítání, hra či konverzace pro zapojení studentů, kontrola domácího úkolu, opakování probrané látky a výuka nové gramatiky, rozšíření slovní zásoby, poslech, konverzace, hry či procvičování probíraného jevu. Studenti si v hodinách procvičují gramatiku, konverzaci i základní situace, s nimiž se v cizím jazyce setkají.

Opáčko je nestandartní typ kurzu vhodný pro všechny, kteří potřebují v co nejkratším čase zvládnout základy jazyka nebo pro ty, kteří si chtějí připomenout a zopakovat již nabyté znalosti. Intenzivní výuka, během které lektor se studenty probere celou jednu úroveň, je ideální volbou před zahájením další úrovně studia, plánovanou cestou do zahraničí, změnou zaměstnání či pro maminky po mateřské dovolené.

 


Kurzy konverzaceNahoru

Konverzační kurz je zaměřen na komplexní rozvoj slovní zásoby a vyjadřovacích dovedností v daném jazyce, a to formou poslechů, her a článků zabývající se různými tématy. Prostřednictvím vyučujícího poznáte nejen jazykovou kulturu daného národa, ale také reálie země, z níž lektor pochází, nebo jejíž oficiální jazyk vyučuje.

Kavárenská konverzace je speciální kurz rozvíjející neformální konverzační dovednosti. Soustředí se na komplexní rozvoj slovní zásoby a vyjadřovacích dovedností v anglickém jazyce v příjemném prostředí nekuřácké kavárny v okolí pobočky. V malé skupině budete mít příležitost aktivně a intenzivně rozvíjet své jazykové dovednosti pod vedením zkušeného lektora a přitom si zároveň vychutnat kávu, čaj či jiný lahodný drink. Jako mezi přáteli.

V kurzu Chat 'n' a Beer si procvičíte angličtinu nad sklenkou vychlazeného piva a navodíte si tak atmosféru anglického pubu. Nezapomněli jsme ani na milovníky vína, pro které jsme připravili konverzační kurzy Wine Bar Chat . Vyzkoušíte si použití cizího jazyka v neformální prostředí útulné hospůdky či vinárny, které otevírá možnosti novým konverzačním tématům.MinikurzyNahoru

Minikurzy jsou určeny pro ty, kdo chtějí studovat ještě intenzivněji. Díky omezené kapacitě (maximálně 5 studentů ve skupině) je výuka vysoce efektivní. Těšit se můžete na všeobecný rozvoj jazykových kompetencí, a to jak čtení a psaní, tak i poslechu a mluveného projevu.


Přípravné kurzy ke zkouškámNahoru

Přípravné kurzy k mezinárodním zkouškám komplexně připraví studenta na zkoušku k mezinárodně platným certifikátům ve všech jazycích. V jazykovém kurzu se procvičují všechny části zkoušek: gramatika, poslech, čtení, psaní, konverzace. V hodinách lektor upozorňuje na časté chyby při zkouškách, doporučuje postupy pro úspěšné absolvování. U vybraných typů jazykových zkoušek (anglické zkoušky KET, PET, FCE, CAE, CPE) si student může 2x ročně v Jipce vyzkoušet tyto zkoušky nanečisto. Úspěšnost našich studentů každoročně dosahuje až 95 %.

Přípravné kurzy k maturitě jsou speciálně přizpůsobeny obsahu a požadavkům státních maturit dle předpisů MŠMT. Obsahem kurzu je intenzivní a efektivní příprava k závěrečné zkoušce vycházející z materiálů vydaných pro tento typ zkoušky. V naší nabídce jsou přípravné kurzy k maturitě z angličtiny a němčiny.

Kurz češtiny pro cizince je určen pro cizince, kteří v České republice žádají o udělení povolení k trvalému pobytu. Kurz se řídí metodikou vypracovanou z podnětu MŠMT cíleně zaměřenou na přípravu ke zkoušce, nikoliv na výuku obecného jazyka. Žadatelé kurz ukončují zkouškou z českého jazyka na úrovni A1 dle Evropského referenčního rámce (ERR). Lektor klade důraz na osvojení si základních znalostí ve všech jazykových dovednostech: poslech, čtení, psaní, mluvení a gramatika.

 


Obchodní jazykNahoru

Business kurzy se svým obsahem zaměřují na rozšíření slovní zásoby v oblasti obchodu, ekonomiky a fungování firmy. V kurzech vás naučíme hovořit o tématech obchodu a ekonomiky, proběhne nácvik obchodních jednání, telefonátů či obchodní korespondence. Podíváme se podrobně, jak zpracovat perfektní životopis a vyzkoušíte si přijímací pohovor v cizím jazyce.

Business Skills jsou skvělou volbou, pokud se chcete zaměřit pouze na jednu část obchodního jazyka. Vypisujeme pouze víkendové termíny, abychom vyšli vstříc i těm, kterým jejich pracovní doba nedovolí chodit na běžné skupinové kurzy. Na výběr máte z trojice kurzů Phone and Emails, CVs and Interviews nebo Business Meeting.

 


Gramatické strukturyNahoru

Kurz gramatických struktur je zaměřen na objasnění a procvičení gramatických jevů jazyka v dané úrovni. Kurz může sloužit jako doplněk k přípravě na anglickou zkoušku KET/PET/FCE/CAE/CPE nebo samostatně pro studenty, kteří potřebují pouze procvičit gramatiku. V kurzu se nepoužívá žádná učebnice, materiály zajišťuje lektor.

 


Kurzy pro dětiNahoru

Junior kurzy jsou vhodné pro děti od 5 let. Cílem lekcí je vzbudit u dětí zájem o jazyk a pozitivně je naladit na další studium jazyků. Kurzy jsou vedeny lektorem se zkušenostmi s výukou dětí tak, aby lekce děti bavila a odnesly si z ní co nejvíce jazykových dovedností do dalšího studia.

Jazykové příměstské tábory propojují výuku angličtiny s dobrodružnými výlety a kulturním programem. Děti není třeba posílat do zahraničí - kvalitní výuku zajistí český lektor v kombinaci s rodilým mluvčím. Tábory probíhají v období letních prázdnin a jsou vhodné pro děti od 8 do 12 let.

 


Kurzy třetího věkuNahoru

Kurzy třetího věku jsou typem jazykového kurzu určeným pro seniory, kteří se nyní rozhodli začít s angličtinou, nebo mají chuť rozšířit své jazykové znalosti. Díky speciálním metodickým plánům je tempo jazykového kurzu více flexibilní, aby se lektor mohl přizpůsobovat potřebám studentů a přiblížit se tématy jejich zájmům. Pokud byste se rádi učili anglicky či jiný jazyk, ale máte obavy z tempa a rozsahu učiva či z věkového složení studijní skupiny, tento kurz je pro vás tou nejlepší volbou.

 


Na dovolenouNahoru

Chystáte se na dovolenou a rádi byste se v zahraničí dorozuměli? Pokud ano, tak právě pro Vás je určen tento kurz. Naučíte se základní fráze a terminologii týkající se příjezdu na letiště a hotel, naučíte se objednat si v restauraci a získáte základní slovní zásobu týkající se návštěvy u lékaře.


Poptávkový formulář
Jipka Rokycany
Jipka Plzeň
Jipka Hradec Králové
Jipka Brno
Jipka Palmovka
Jipka Karlín
Jipka Butovice
Jipka Anděl
Jipka Flora
Jipka I. P. Pavlova
Jipka Národní
Jipka Národní

Národní 416/37
110 00 Praha 1
Palác Platýz (4. patro)

Provozní doba oddělení překladů

pobočka na mapě
224 210 422

Po - Čt: 9:00-19:00
Pá: 9:00-12:00
Pauza: 12:00-12:30

zobrazit fakturační údaje