Často kladené dotazy

Jak se mohu přihlásit na jazykový kurz?

Na jazykový kurz je možné přihlásit se prostřednictvím internetových stránek přes elektronickou přihlášku (Rozpis kurzů) nebo přímo v zápisových kancelářích jazykové školy Jipka.

Kdy je nejvhodnější doba přihlásit se?

Čím dříve, tím lépe. Včasným přihlášením se vyhnete riziku, že jazykový kurz již bude obsazen.

Jaká je cena kurzu?

Cena kurzu je vždy uvedena v rozpisech kurzů na našich webových stránkách.

Potřebuji ke kurzu knihu – učební materiál?

Ano, k většině jazykových kurzů je nutné pořídit si učebnici. Seznam učebních materiálů najdete u popisu jednotlivých kurzů v rozpisech. V konverzačních kurzech se zpravidla učebnice nepoužívá, podrobnější informace o doporučených materiálech se dozvíte přímo od lektora na první hodině jazykového kurzu. Veškeré učebnice je možno zakoupit s až 10% slevou v zápisových kancelářích jazykové školy Jipka.

Jak mohu platit kurzovné?

Jazykový kurz je možné zaplatit převodem na účet, online platební kartou, kartou přímo v zápisové kanceláři, přijímáme poukazy Flexi pass, Dárkový pass, Smart pass, Fokus pass, Unišek, Ticket Multi, Ticket Benefits Card. Dále je možné využít bonusových zaměstnaneckých systémů, ověřte si u svého zaměstnavatele, zda jej vaše společnost využívá a informujte se o možnosti jeho čerpání v naší jazykové škole. Podívejte se jaké slevy a způsoby úhrady nabízíme.

Kdy mohu osobně navštívit jazykovou školu Jipka?

Otevírací doba jednotlivých poboček jazykové školy Jipka se liší. Kontakty na jednotlivé pobočky naleznete v sekci Kontakty.

Kdo vede jazykové kurzy?

Kurzy vedou zahraniční nebo čeští lektoři v závislosti na pokročilosti kurzu. Konverzační jazykové kurzy a přípravné jazykové kurzy k mezinárodním zkouškám od úrovně B1 (mírně pokročilí II) a certifikátům jsou vedeny převážně zahraničními lektory.

Je možné rozdělit kurzovné do několika splátek?

Ano, kurzovné je možné rozdělit do 2 splátek. První polovina musí být uhrazena před zahájením kurzu a druhá do dvou týdnů od zahájení kurzu.

Kde přesně vaši jazykovou školu najdu?

Jazyková škola Jipka má v současné době zastoupení na 11 místech v České republice. 7 poboček jazykové školy se nachází v Praze – Národní/Můstek, I. P. Pavlova, Flora, Anděl, Butovice, Palmovka, Karlín a po jedné pobočce v Brně, Plzni, Rokycanech a Hradci Králové. Více o jednotlivých pobočkách najdete v sekci Kontakty.

Musím absolvovat rozřazovací jazykový test?

Všem studentům doporučujeme si před objednávkou jazykového kurzu provést náš online jazykový test. Jde především o to, abyste měli možnost ověřit své znalosti z daného jazyka a my vám tak usnadnili výběr pokročilosti. Složení testu není podmínkou zápisu do kurzu, ale doporučujeme ho. Online testování není nutné, pokud jste si svou jazykovou úrovní jisti, či pokračujete v navazujícím kurzu.

Kolik je studentů ve skupině?

V klasických jazykových kurzech je počet studentů 4 - 10. V konverzačních jazykových kurzech a v přípravných kurzech k mezinárodním zkouškám a certifikátům je počet studentů 4 - 8, v kurzech kavárenské konverzace, Chat ´n´ a Beer a Wine Bar Chat pak 4 - 5 studentů.

Co si mám představit pod termínem "zahraniční lektor"?

Pod pojem zahraniční lektor spadají rodilí mluvčí, kteří se narodili, vyrůstali a studovali v přirozeném prostředí daného jazyka. Zahraničními lektory jsou i lektoři, kteří mají kvalifikaci pro výuku daného jazyka, avšak v jejich zemi původu není daný jazyk jazykem oficiálním. Jsou to lidé, kteří daný jazyk využívali/využívají ke každodenní komunikaci i při komunikaci se svým okolím - při studiu, práci atd.

Co je to "minikurz"? A jaký je rozdíl mezi minikurzem a miniskupinou?

Minukurzy se řadí do sekce skupinových kurzů. Na rozdíl od standardního skupinového kurzu mají omezenou kapacitu a to maximálně 5 studentů v kurzu. Výuka probíhá 1x týdně v bloku 90 minut a konkrétní termíny konání jsou vždy vypsány v rozpisu kurzů na našich webových stránkách. Tyto termíny (den, čas i termín zahájení kurzu) jsou jasně dané a není možné s nimi hýbat.

Miniskupiny pak nabízí studentům stejné výhody jako individuální výuka. Termíny, intenzita, ale také náplň i místo výuky se tedy odvíjí od konkrétních požadavků studentů a je možné je po domluvě s lektorem měnit. Rozdílem oproti standardnímu individuálnímu kurzu však je, že jsou určeny pro skupinu 3-5 přátel či kolegů (kdežto individuální kurz je určen pro 1-2 studenty).

Poptávkový formulář
Jipka Rokycany
Jipka Plzeň
Jipka Hradec Králové
Jipka Brno
Jipka Palmovka
Jipka Karlín
Jipka Butovice
Jipka Anděl
Jipka Flora
Jipka I. P. Pavlova
Jipka Národní
Jipka Národní

Národní 416/37
110 00 Praha 1
Palác Platýz (4. patro)

Provozní doba oddělení překladů

pobočka na mapě
224 210 422

Po - Čt: 8:30-19:00
Pá: 8:30-15:30
Pauza: 12:00-12:30

zobrazit fakturační údaje